Бібліотека Комунального закладу "Телепинський ліцей Кам'янської міської ради Черкаської області"

понеділок, 14 грудня 2020 р.

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

  26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, що на Київщині, сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа – Чорнобильська аварія. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. За різними даними, протягом лише одного місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинуло від 30 до 200 ліквідаторів. Для мінімізації наслідків величезного викиду радіоактивних речовин до робіт залучалися військовослужбовці строкової служби, військові запасу та вільнонаймані працівники. За неповними даними, в чорнобильському пеклі побувало понад 600 тисяч осіб. 

  30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд, саркофаг споруджений за 206 днів.

  14 грудня наша країна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ № 945 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом 10 листопада 2006 року. Бійці неидимої війни. Книга нарисів, присвячена ліквідаторам-чорнобильцям Кам’янського району Книга вийшла в 2019 році. ЇЇ обсяг – 216 сторінок. Автори нарису: С. Л. Магльована, Т. П. Чупак, О. А. Мушта, Г. М. Таран, Л. В. Василенко, А. С. Притула, Л.С. Шрамко поділилися з читачами спогадами окремих чорнобильців Кам’янського району про перебування в зоні страшної техногенної катастрофи. Книга “Бійці невидимої війни” є своєрідним нагадуванням людям про те, що вони не мають права стирати з пам’яті уроки, які винесла Україна з Чорнобильської трагедії, а також ніхто не повинен забувати тих мужніх і відповідальних людей, які носять горде звання “Ліквідатор”.

   На жаль в біблітеці такої книги немає...

Немає коментарів:

Дописати коментар